Kategorie

lampy sufitowe  lampy ścienne  lampy stołowe  lampy podłogowe  polecane lampy żarówki

Oświetlenie do biura – jakie będzie najlepsze? Wyjaśniamy

Biuro to miejsce, w którym spędza się bardzo dużo czasu. Niezależnie od tego, czy jest ono urządzone w domu, czy też w innym miejscu, musi zostać odpowiednio wyposażone. Wbrew pozorom także i w przestrzeni do pracy warto zadbać o ciekawy design. Przyjemne otoczenie sprzyja skupieniu i pomaga efektywniej realizować wszelkie zadania. Na prawidłową koncentrację wpływa również światło. Wybór tego elementu nie należy do najłatwiejszych, dlatego dzisiaj przychodzimy z pomocą! Jakie oświetlenie do biura wybrać? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie powinno być oświetlenie do biura?

Wiesz, że istnieją spisane normy oświetleniowe, które muszą być spełnione w miejscu pracy? Jeśli na co dzień zmagasz się z niekorzystnym światłem, możesz sprawdzić, czy na pewno spełnia ono wszystkie kryteria. Musi być ono zgodne z polskimi normami. Wyszczególniają one między innymi poziom natężenia światła. Nie jest to jednak odpowiedź na pytanie, jakie powinno być biurowe oświetlenie. Parametry parametrami, jednak istnieją pewne kwestie, które dobra lampa biurowa musi spełniać.

Przede wszystkim musi ona zapewniać komfort widzenia. Jednocześnie nie może razić, czyli jej jasność powinna zostać odpowiednio dopasowana. Dyskomfort w środowisku pracy nie jest bowiem wskazany, a nadmierna jasność prowadzi do bólu oczu, a niekiedy także nadmiernego zmęczenia. Wzrok musi być odpowiednio wydolny w takim miejscu, co pozwala efektywnie pracować przez kilka godzin w ciągu dnia, także w wymagających warunkach. Biuro to miejsce, które uznawane jest za pomieszczenie służące do pracy stałej. Osoby zatrudnione najczęściej przebywają w nim minimum 4 godziny.

Wymagane parametry dla oświetlenia biurowego

Zastanawiasz się, jakie wymagania powinno spełniać oświetlenie biurowe? Jest oczywiście kilka kwestii, na które szczególnie należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim miejsce pracy musi mieć stały dostęp do dziennego światła. Wszystko w tym przypadku zależy jednak od wielkości biura. Ważny jest np. stosunek, jaki występuje w zakresie powierzchni okien do powierzchni podłogi. Powinien on wynosić 1:8. Nie można ponadto nadmiernie zakrywać okien roletami czy żaluzjami. 

W przypadku oświetlenia elektrycznego szczególnie istotne są Polskie Normy. Uznaje się je za niezależne od światła dziennego. W biurze muszą znaleźć się trzy rodzaje światła. Przede wszystkim: oświetlenie ogólne, które zapewnia równomierną jasność na całej powierzchni pomieszczenia, miejscowe, uznawane za dodatkowe, a także złożone (łączące oba wymienione). Optymalne natężenie światła do pracy biurowej wynosi 500 lx. Musisz jednak wiedzieć, że zmienia się ono w zależności od wykonywanej pracy! Pisanie ręczne oraz czytanie obejmuje jednak wspomnianą wartość.

Zasady doboru światła do biura

Zastanawiasz się, jak odpowiednio dobrać oświetlenie do biura? Nie jest to oczywista kwestia, a niektóre decyzje warto przedyskutować z fachowcami, którzy znają się na tym najlepiej. Jednakże od strony wzornictwa warto pamiętać o tym, aby wybrane modele lamp współgrały z całą przestrzenią. W ostatnich latach niezwykle modne biura to te, które urządzone są w stylu nowoczesnym. Dominują w nich więc lampy o ciekawych, geometrycznych kształtach. Takich zdecydowanie nie brakuje w naszej ofercie! Bez wątpienia znajdziesz wśród nich stylowe, a zarazem funkcjonalne modele.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oświetlenia do biura?

Wiesz już, że przy wyborze oświetlenia do biura musisz kierować się przede wszystkim normami opisanymi w odpowiednich rozporządzeniach. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Niezwykle istotne jest jednak właściwe wybranie natężenia światła oraz jego barwy. Pamiętaj, że jasne światło wpływa na koncentrację. Nie może być ono zbyt jasne, gdyż może powodować dyskomfort oraz ból oczu. Musisz więc w pierwszej kolejności postawić na funkcjonalność oświetlenia. Wszelkie elementy świetlne powinny także mieć odpowiednie atesty i być wyposażone w certyfikat CE. Kupując w naszym sklepie, masz gwarancję, że wszystkie produkty zawierają wspomniane kwestie. Dzięki temu możesz być pewien, że korzystanie z nich jest w 100% bezpieczne.

Powyższe aspekty mogą mieć dla Ciebie, jako pracodawcy, szczególne znaczenie, dlatego w naszym sklepie dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług. Jeśli więc potrzebujesz porady, możesz skontaktować się z naszymi pracownikami! Z przyjemnością odpowiedzą oni na wszelkie nurtujące Cię pytania!

Ciekawe oświetlenie do biura – przedstawiamy najlepsze propozycje!

Na koniec postanowiliśmy przygotować dla Ciebie zestawienie najczęściej wybieranych lamp do biura. To modele, które wyróżniają się ciekawym, artystycznym designem i pasują do nowoczesnych przestrzeni. Wspierają więc ciekawe wzornictwo. Wśród najczęściej wybieranych znajdują się poniższe modele z naszego sklepu:

lampa sufitowa loftowa Cosmo – to przepiękny model lampy z ciekawymi abażurami. Cechuje ją przede wszystkim bardzo solidna, metalowa konstrukcja. Dostępna jest w naszym sklepie w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. w kolorze złotym, miedzianym, czarnym, srebrnym oraz białym. W naszej ofercie możesz znaleźć wiele ciekawych modeli tego typu;

lampa sufitowa Kostka – ten rodzaj oświetlenia znacząco różni się od poprzedniego. Jest bardziej skromny, a jego zdecydowanym atutem są szklane klosze, które pięknie się prezentują. Model ten występuje w kilku wersjach kolorystycznych.

Jeśli starasz się znaleźć idealne oświetlenie do biura, koniecznie zapoznaj się z całą naszą ofertą. Znajdziesz w niej wiele rodzajów oświetlenia, które stworzy odpowiedni klimat w biurze, a jednocześnie wykaże się niezwykłą funkcjonalnością. Skorzystaj z naszych usług, odwiedź nasz sklep i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl